Zútulněte si váš domov

Pokud máte rádi teplo domova a chcete mít doma krásné teplé barvy, pak se klidně pusťte do menších úprav vaší domácnosti, aby se vám co nejvíce líbila a cítili jste se v ní co nejlépe. Moderní jsou sice čisté bílé linie, spousta z nás má ale ráda přirozenost dřeva, hnědých a béžových barev a přírodních materiálů. Nenechte si diktovat módními trendy co by se vám mělo líbit.

dřevo

Dřevo

Dřevo je pro naše příbytky charakteristické již po celé stovky let. Z prvu počátku tvořilo celé obydlí, posléze, když se stavělo sofistikovaněji za pomoci kamene a cihel se dřevo přestěhovalo pouze do interiérů, kterým také dlouhodobě vévodilo. I v dnešní době je většina našeho nábytku dřevěná, avšak často se z vnějšku nábytku upravuje tak, aby dřevo nepřipomínalo. Ale právě vzhled dřeva je to, co je nám často milé a příjemné. Nebojte se jej v interiéru ponechat a to nejlépe ve formě masivního nábytku a podlah. Masivní dřevo je přesně to, co nám dodá energii.

dřevěná kuchyně

Kámen

Někdo vnímá kámen jako chladný, jsou však i druhy kamene, které působí teple a budou našim očím velice příjemné. Přírodní obkladový kámen https://www.stoneexpert.cz/může prozářit vaši chodbu a zpříjemnit ji, aby nebyla tak neosobní. Kámen se hodí spíše do užitkových prostor, jako jsou chodby, venkovní prostory a podobně. Kámen může působit jak chladně, tak i teple (třeba pískovec) a tím pádem si můžete vybrat to, co vyhovuje vám.

Kov

V některých místech se často využívaly i kovové prvky, které mohou být v kombinaci s dalšími materiály, jako je třeba dřevo. Kov se v našich domácnostech objevoval neméně často, jako třeba dřevo. Jeho výhodou je dlouhá trvanlivost a v případě dobrého zpracování i vysoká estetičnost. Kovové prvky si nechte vytvořit u kvalitního kováře, nebojte se připlatit si za ně, ve výsledku se vám to vyplatí, protože nejen že budou pěkně vypadat, také mnohem déle vydrží.

Zútulněte si váš domov
Přesunout se na začátek